رییس هیئت اتحادیه علمای جهان اسلام: "کمک و همکاری در چنین شرایط با مردم افعانستان، بالای همه مسلمانان فرض است."

anwari_morr
پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۲۰:۴۶
-

نکات فوق را محترم شیخ دکتور علی قرداغی، رییس هیئت اتحادیه علمای جهان اسلام، حین ورود به میدان هوایی بین المللی کابل، در صحبت مختصر با الحاج خلیل الرحمن حقانی سرپرست وزارت امور مهاجرین و مسوولین برخی از ادارات دیگر امارت اسلامی بیان کرد.
قرداغی افزود که در کابل به وجه احسن مورد استقبال قرار گرفتند و برخلاف آنچه که در مورد افغانستان در خارج گفته می شود، وضعیت و شرایط را مشاهده نمودند.
وی افزود که با در نظر داشت ملیونها عودت کننده، بیجا شده و زلزله زده ای بی سر پناه و نیازمند در افغانستان، کمک و همکاری با مردم این کشور، بالای سایر مسلمانان فرض است.
دکتور قرداغی ضمن اطمینان از همکاری و مساعدت شان گفت که در همکاری، خلوص نیت و اتحاد، همه مشکلات افغانستان رفع خواهد شد و ما در زمینه همکار هستیم.
سرپرست وزارت امور مهاجرین، باقدر دانی از همکاریهای کشور ها، نهاد ها و موسسات با عودت کننده ها، بیجا شده ها و زلزله زده ها  گفت که با رسیدن زمستان، برعلاوه صدها هزار عودت کننده اجباری، ملیونها نفر بیجا شده و هزاران خانواده زلزله زده، به سر پناه، آب آشامیدنی، البسه زمستانی و مواد خوراکی نیاز دارند و از همه کشور ها و بخصوص کشور ها و نهاد های اسلامی امید و تقاضا داریم که در رفع نیازمندیهای خانواده های یاد شده، از طریق وزارت امور مهاجرین کمک و همکاری نمایند. و ازهیئت محترم نیز تقاضا داریم که حقایق موجود در کشور وخواستهای ما را از طریق خود با جهانیان برسانند.
حقانی افزود که امارت اسلامی شرایط لازم امنیتی و زمینه فعالیت را برای موسسات و نهاد های کمک کننده مهیا می نماید و از موجودیت شفافیت در توزیع مساعدتها و حسابدهی به آنها اطمینان میدهیم.
به گفته محمد ارسلاح خروتی معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین، هیئت مذکور، به هدف ملاقات باشماری از مقامات امارت اسلامی و بازدید از وضعیت زلزله زده ها، عودت کننده های اجباری و بیجاشده ها، به کابل سفر نموده است.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۱:۴۲
Background image

به ارزش بیش از یک میلیون دالر امریکایی، هشت تفاهمنامه همکاری در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

هشت تفاهم نامه های  همکاری به ارزش یک میلیون و ۷۹ هزار و ۱۱۱ دالر امریکایی میان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان و موسسات پژوهش علمی و توسعه جامعه گلوبل، اجتماعی و انکشافی راه نوین،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۳۴
Background image

هیات وزارت امورمهاجرین بخاطر غم شریکی با خانواده های آسیب دیده ناشی از سیلاب به ولایت بدخشان سفر نمود

به اساس هدایت الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امورمهاجرین و عودت کننده گان، مولوی شکر الله شاکر رییس عودت وزارت بخاطر غم شریکی با خانواده های متضرر ناشی از سیلاب در و لسوالی های. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱ - ۱۲:۴۸
Background image

رحمانی: کمک ها طور منظم وشفاف به مستحقین برسد

 

نکات فوق را شیخ عبدالرحمن رحمانی رییس هما هنگی مساعدت های وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان در نشست مشترک که بخاطر رسیده گی به متضررین سیلاب در بغلان با نهاد های همکار برگزارشده. . .

بازگشت به خبر