رییس هیئت اتحادیه علمای جهان اسلام: "کمک و همکاری در چنین شرایط با مردم افعانستان، بالای همه مسلمانان فرض است."

anwari_morr
پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۲۰:۴۶
-

نکات فوق را محترم شیخ دکتور علی قرداغی، رییس هیئت اتحادیه علمای جهان اسلام، حین ورود به میدان هوایی بین المللی کابل، در صحبت مختصر با الحاج خلیل الرحمن حقانی سرپرست وزارت امور مهاجرین و مسوولین برخی از ادارات دیگر امارت اسلامی بیان کرد.
قرداغی افزود که در کابل به وجه احسن مورد استقبال قرار گرفتند و برخلاف آنچه که در مورد افغانستان در خارج گفته می شود، وضعیت و شرایط را مشاهده نمودند.
وی افزود که با در نظر داشت ملیونها عودت کننده، بیجا شده و زلزله زده ای بی سر پناه و نیازمند در افغانستان، کمک و همکاری با مردم این کشور، بالای سایر مسلمانان فرض است.
دکتور قرداغی ضمن اطمینان از همکاری و مساعدت شان گفت که در همکاری، خلوص نیت و اتحاد، همه مشکلات افغانستان رفع خواهد شد و ما در زمینه همکار هستیم.
سرپرست وزارت امور مهاجرین، باقدر دانی از همکاریهای کشور ها، نهاد ها و موسسات با عودت کننده ها، بیجا شده ها و زلزله زده ها  گفت که با رسیدن زمستان، برعلاوه صدها هزار عودت کننده اجباری، ملیونها نفر بیجا شده و هزاران خانواده زلزله زده، به سر پناه، آب آشامیدنی، البسه زمستانی و مواد خوراکی نیاز دارند و از همه کشور ها و بخصوص کشور ها و نهاد های اسلامی امید و تقاضا داریم که در رفع نیازمندیهای خانواده های یاد شده، از طریق وزارت امور مهاجرین کمک و همکاری نمایند. و ازهیئت محترم نیز تقاضا داریم که حقایق موجود در کشور وخواستهای ما را از طریق خود با جهانیان برسانند.
حقانی افزود که امارت اسلامی شرایط لازم امنیتی و زمینه فعالیت را برای موسسات و نهاد های کمک کننده مهیا می نماید و از موجودیت شفافیت در توزیع مساعدتها و حسابدهی به آنها اطمینان میدهیم.
به گفته محمد ارسلاح خروتی معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین، هیئت مذکور، به هدف ملاقات باشماری از مقامات امارت اسلامی و بازدید از وضعیت زلزله زده ها، عودت کننده های اجباری و بیجاشده ها، به کابل سفر نموده است.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۳ - ۱۳:۱۸
Background image

معین مسلکی، با مسوول برنامه ردیابی بیجاشده ها سازمان بین المللی مهاجرت، ملاقات نمود

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین، با آقای داکتر یاسین الحمدانی مسوول برنامه ردیابی بیجاشده های(DTM) سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان، دردفتر کاری اش ملاقات نمود.. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
Background image

معین مسلکی وزارت، با فرمانده امنیه ولایت غزنی دیدار نمود

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، با مولوی مخدوم محمد عالم ربانی، فرمانده امنیه ولایت غزنی و هیات همراه وی، در دفتر کارش دیدار کرد.

در این دیدار. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
Background image

نشست هماهنگی، جهت انتقال بیجاشده گان در وزارت امور مهاجرین برگذار شد

نشست هماهنگی جهت انتقال بیجاشده گان به محلات اصلی شان، با حضور نمایند های ادارات سازمان بین المللی مهاجرت و هما هنگ‌کننده کمک ‌های بشری سازمان ملل متحد درافغانستان در ریاست بیجاشده گان. . .

بازگشت به خبر