خانم رافیلا : اتحادیه اروپا، ۱۴۲ ملیون یورو را به عودت کننده های اجباری مساعدت میکند

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۹/۷ - ۲۰:۳۷
-

در ملاقات که میان الحاج خلیل الرحمن حقانی، سر پرست وزارت امور مهاجرین و خانم
رافیلا لودیک، سرپرست دفتر اتحادیه اروپا در افغانستان و هیآت همراه اش، در مقر این وزارت صورت گرفت، درارتباط به عودت اجباری مهاجرین افغان صحبت شد و محترم حقانی در مورد عودت اجباری مهاجرین از پاکستان، ترکیه و ایران و تعداد آنها وضاحت داد و علاوه کرد که کشور های میزبان مهاجرین، به خصوص ایران، پاکستان و ترکیه، باید از برخورد نادرست وظبط غیر قانونی دارایی واموال مهاجرین خود داری ورزند و به حقوق انسانی و بشری آنها احترام کنند.
همچنان محترم حقانی از اتحادیه اروپا خواهان همکاری و مساعدت در تهیه سرپناه، خیمه و مواد خوراکی به عودت کننده هاشد و از حسابدهی و شفافیت امور به ایشان اطمینان داد.
خانم رافیلا، اجراآت به موقع و مدیرت سالم عودت کننده های اجباری را از جانب وزارت امور مهاجرین ستایش کرد و علاوه نمود که باید طور مشترک کار صورت گیرد و در زمینه با یونسیار و سازمان بین المللی مهاجرت نیز باید هماهنگی بیشتر شود.
وی مبلغ ۱۴۲ ملیون یورو مساعدت اتحادیه اروپا را به عودت کننده ها، اعلان و علاوه کرد که در هرگونه شرایط به همکاری شان با این وزارت ادامه میدهند.
 خانم رافیلا گفت که درآینده نزدیک، وضعیت عودت کننده ها را در ساحات مرزی افغانستان، از نزدیک برسی می نماید.
دراین ملاقات روسای دفتر، پالیسی و پلان و هماهنگی مساعدتها نیز حضور داشتند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۳ - ۱۳:۱۸
Background image

معین مسلکی، با مسوول برنامه ردیابی بیجاشده ها سازمان بین المللی مهاجرت، ملاقات نمود

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین، با آقای داکتر یاسین الحمدانی مسوول برنامه ردیابی بیجاشده های(DTM) سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان، دردفتر کاری اش ملاقات نمود.. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
Background image

معین مسلکی وزارت، با فرمانده امنیه ولایت غزنی دیدار نمود

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، با مولوی مخدوم محمد عالم ربانی، فرمانده امنیه ولایت غزنی و هیات همراه وی، در دفتر کارش دیدار کرد.

در این دیدار. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
Background image

نشست هماهنگی، جهت انتقال بیجاشده گان در وزارت امور مهاجرین برگذار شد

نشست هماهنگی جهت انتقال بیجاشده گان به محلات اصلی شان، با حضور نمایند های ادارات سازمان بین المللی مهاجرت و هما هنگ‌کننده کمک ‌های بشری سازمان ملل متحد درافغانستان در ریاست بیجاشده گان. . .

بازگشت به خبر