نشستی پیرامون انتقال بیجاشده گان به محلات اصلی شان، در وزارت امورمهاجرین برگزارشد

sadam_morr
دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳ - ۱۴:۳۲
-

نشستی با اشتراک نماینده های سازمان بین المللی مهاجرت، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امورپناهنده گان و دفتر هماهنگی کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد، در وزارت امو رمهاجرین و عودت کننده گان برگزارشد.

در این نشست پیرامون موضوع انتقال بیجاشده گان به محلات اصلی شان و حل مشکلات آنان بحث صورت گرفت.

مولوی سردار شیرزاد، رییس رسیده گی به وضعیت بیجاشده گان گفت: اکنون زمینه خوب مساعد شده که بیجاشده گان به محلات اصلی شان قبل از آغاز دوباره خروج اجباری افغان های از کشور های همسایه انتقال یابند.

شیرزاد افزود، در سراسر کشور ده ها هزار خانواده خواهان انتقال به محلات اصلی شان هستند اولویت برای ولایت کابل بوده و هزاران خانواده طور داوطلبانه آماده برگشت به محلات اصلی شان میباشد.

 وی در این راستا خواهان همکاری نهاد های ذیربط شده تا برای آنان زمینه های اشتغال زایی، آموزش و بود باش مهیا گردد.

نمایند های نهاد های یاد شده از هماهنگی وزارت قدردانی نموده آنان از همکاری شان اطمینان داده گفتند: با همکاری و هماهنگی با یک دیگر وارد اقدام عملی شویم تا نتایج مثبت را در قبال داشته باشد.

 

 

 

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۱:۴۲
Background image

به ارزش بیش از یک میلیون دالر امریکایی، هشت تفاهمنامه همکاری در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

هشت تفاهم نامه های  همکاری به ارزش یک میلیون و ۷۹ هزار و ۱۱۱ دالر امریکایی میان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان و موسسات پژوهش علمی و توسعه جامعه گلوبل، اجتماعی و انکشافی راه نوین،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۳۴
Background image

هیات وزارت امورمهاجرین بخاطر غم شریکی با خانواده های آسیب دیده ناشی از سیلاب به ولایت بدخشان سفر نمود

به اساس هدایت الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امورمهاجرین و عودت کننده گان، مولوی شکر الله شاکر رییس عودت وزارت بخاطر غم شریکی با خانواده های متضرر ناشی از سیلاب در و لسوالی های. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱ - ۱۲:۴۸
Background image

رحمانی: کمک ها طور منظم وشفاف به مستحقین برسد

 

نکات فوق را شیخ عبدالرحمن رحمانی رییس هما هنگی مساعدت های وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان در نشست مشترک که بخاطر رسیده گی به متضررین سیلاب در بغلان با نهاد های همکار برگزارشده. . .

بازگشت به خبر