شارژ دافیراتحادیه اروپا: فیصله اخیرحکومت پاکستان در قبال مهاجرین، ظلم بزرگ و آشکار  بود و ما به حمایت خود از عودت کننده ها ادامه میدهیم

anwari_morr
دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۲۰:۴۴
-

مطلب فوق را شارژ دافیر اتحادیه اروپا در ملاقات که میان وی، سرپرست وزارت امور مهاجرین و نماینده های شماری از موسسات، در ساحه تورخم صورت گرفت بیان کرد.
وی افزود که من وضعیت مهاجرین اخراج شده را از نزدیک نظارت و برسی نموده است وصدای آنها را به جهانیان میرساند تا مساعدت بیشتر را برای آنها جلب شود.
همچنان در این ملاقات معاون دفتر کمیشنری سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان در افغانستان گفت که بحران مهاجرین را در شمار زیادی از کشور ها دیده ام و اینکه امارت اسلامی این بحران را چگونه مدیریت کرد، قابل ستایش است.
الحاج خلیل الرحمن حقانی سر پرست وزارت امور مهاجرین گفت که خدمت مهاجرین، مسوولیت انسانی، اسلامی و افغانی ما است.
وی افزود که در فصل زمستان، مشکلات مهاجرین بیشتر می شود و مساعدت عاجل و اظطراری مشکلات آنها را رفع نمی تواند و باید در قسمت اعمار سرپناه، ایجاد شغل و کمک های اساسی برای آنها عطف توجه شود.
حقانی گفت از اینکه در فصل زمستان انتقال عودت کننده ها به شماری از ولایات ناممکن است، میخواهیم کمپ های موقت را به کمپ های مسکونی طولانی مدت تبدیل کنیم و در زمینه به کمک های بشری کشور ها نیاز داریم.
موصوف افزود که در کنار دروازه های سرحدی رسمی، به مسیر های غیر رسمی که مهاجرین از آنطریق بر میگردند، نیز باید توجه شود.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۳ - ۱۳:۱۸
Background image

معین مسلکی، با مسوول برنامه ردیابی بیجاشده ها سازمان بین المللی مهاجرت، ملاقات نمود

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین، با آقای داکتر یاسین الحمدانی مسوول برنامه ردیابی بیجاشده های(DTM) سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان، دردفتر کاری اش ملاقات نمود.. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
Background image

معین مسلکی وزارت، با فرمانده امنیه ولایت غزنی دیدار نمود

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، با مولوی مخدوم محمد عالم ربانی، فرمانده امنیه ولایت غزنی و هیات همراه وی، در دفتر کارش دیدار کرد.

در این دیدار. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
Background image

نشست هماهنگی، جهت انتقال بیجاشده گان در وزارت امور مهاجرین برگذار شد

نشست هماهنگی جهت انتقال بیجاشده گان به محلات اصلی شان، با حضور نمایند های ادارات سازمان بین المللی مهاجرت و هما هنگ‌کننده کمک ‌های بشری سازمان ملل متحد درافغانستان در ریاست بیجاشده گان. . .

بازگشت به خبر