وزیر امور مهاجرین اجرآت ریاست امور مهاجرین ولایت هلمند را بررسی نمود

sadam_morr
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۱۱:۴۵
ـــــــــــــ
الحاج خليل الرحمن حقاني وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، به ادامه سفر های رسمی خویش، چهارشنبه 27 دلو سال روان وارد ولایت هلمند شد و فعالیت های ریاست امور مهاجرین آن ولایت را مورد بررسی قرار داد.
وزیر امور مهاجرین ولایت هلمند را خانه بیجاشده ها و آسیب دیدگان جنگی خوانده افزود که به دلیل سرحدی بودن این ولایت، اکثر برگشت کنندگان نیز دراین ولایت زندگی می کند که نیاز است به هریک از خانواده های بیجاشده و برگشت کننده رسیدگی صورت گیرد.
وی به منسوبین اداره مهاجرین هلمند،در زمینه رسیدگی به نیازمندان هدایات لازم داده و وعده سپرد که بخاطر حل مشکلات بیجاشده ها و برگشت کنندگان آنولایت از مرکز وزارت، اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
همچنان حقانی توزیع کمک های بشری کشور چین را برای حدود چهار هزار خانواده نیازمند در آن ولایت آغاز نمو ده وگفت که این کمک ها،شامل مواد غذایی، پول نقد، کمپل و لباس است وبرای مستحقین در شهر لشکرگاه و ولسوالی های هلمند توزیع می شود.
ایشان افزود که وزارت امور مهاجرین با موسسات آغشته به فساد تصفیه حساب را آغاز کرده و کسانی که به فساد آغشته بودند از سوی نیروهای امنیتی گرفتار شده اند. همچنان مسئولان امارت اسلامی تلاش می کنند که جلوی فساد را گرفته شود، افراد مستحق به وظیفه گماشته و به خانواده های مستحق کمک صورت گیرد.
وزیر امور مهاجرین در بیانات اش علاوه کرد که در ولایت هلمند به مشکلات بهداشتی کودکان و زنان رسیدگی صورت خواهد گرفت.
در همین حال مولوی عبدالاحد طالب از وزیر امور مهاجرین و کشور چین بخاطر اختصاص دادن کمک ها به خانواده های نیازمند آن ولایت قدردانی کرده و خواهان افزایش همکاری های موسسات و ادارات کمک کننده شد.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۴۰۳/۵/۱ - ۱۳:۴۵
Background image

تفاهم نامه همکاری با موسسه کنسرن در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

به ارزش ۲۰۰ هزار دالر امریکایی یک تفاهم نامه همکاری با موسسه کنسرن در وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان به امضا رسید.

به اساس تفاهم نامه یاد شده موسسه متذکره مبلغ فوق را در بخش. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱ - ۱۴:۵
Background image

شماری از روسای مرکزی و کارمندان وزارت امور مهاجرین با معین مالی واداری دیدار های تعارفی ‏نمودند

شماری از روسای مرکزی و کارمندان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان با مولوی کلیم الرحمن معین ‏مالی و اداری جدید این وزارت دیدار های تعارفی نموده تقرر ایشان را تبریک گفتند.‏
آنان. . .
شنبه ۱۴۰۳/۴/۳۰ - ۱۴:۵۰
Background image

معین جدید مالی و اداری وزارت امور مهاجرین معرفی شد

به اساس حکم عالیقدر امیر المومنین مولوی کلیم الرحمن رییس پیشین تعلیم وتربیه محتسبین وزارت امر بالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات توسط شیخ نور الحق انور رییس عمومی اداره امور به حیث. . .

بازگشت به خبر