وزیر امور مهاجرین، با افغانهای مهاجرمتقاضی حج بیت الله شریف صحبت نمود

sadam_morr
شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۱:۵۱
-

الحاج خلیل الرحمن حقانی وزیر امور مهاجرین، با آنعده هموطنان مهاجر که از طریق این وزارت راهی بیت الله شریف هستند، در مقراین اداره دیدار نمود.
در سال روان یکهزار مهاجر افغان مقیم ایران، پاکستان و سایر کشور ها، از طریق وزارت امور مهاجرین جهت ادای مناسک حج، به عربستان سعودی اعزام می شوند.
قرعه کشی آنها قبلآ در این وزارت صورت گرفت واز میان 4 هزارو 505 نفر متقاضی، برای یک هزار نفر ایشان شانس سفربه عربستان سعودی میسر شد.
وزیر امور مهاجرین در دیدار با آنها، در مورد طی مراحل اداری اسناد ایشان در این وزارت، وزارت ارشاد حج واوقاف وسفربه سعودی  معلومات داد.
وی از حجاج تقا ضا نمود که حین سفر از کابل الی سعودی و بر گشت به وطن باید باصبر و حوصله با سایر زایرین بر خورد داشته باشند وآنطوریکه معلمین به ایشان رهنمایی خواهند کرد، مناسک حج را با اخلاق نیک وحوصله مندی ادا نمایند.
حقانی به ایشان اطمینان داد که مسوولین ومنسوبین این وزارت منحیث خادم در خدمت شان  قرار دارد، و طی مراحل اداری اسناد ایشان  را انجام میدهند.
سپس مولوی غلام نبی داد خیل رییس حمایت حقوقی ومسوول کمیته حجاج وزارت امور مهاجرین، در رابطه به شیوه طی مراحل اسناد حجاج در وزارت امور مهاجرین، وسایر ادارات زیربط به حجاج معلو مات داد و به ایشان اطمینان داد که کارمند های موظف وزارت در بخشهای مختلف در خدمت شان قرار دارد .

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۱:۴۲
Background image

به ارزش بیش از یک میلیون دالر امریکایی، هشت تفاهمنامه همکاری در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

هشت تفاهم نامه های  همکاری به ارزش یک میلیون و ۷۹ هزار و ۱۱۱ دالر امریکایی میان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان و موسسات پژوهش علمی و توسعه جامعه گلوبل، اجتماعی و انکشافی راه نوین،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۳۴
Background image

هیات وزارت امورمهاجرین بخاطر غم شریکی با خانواده های آسیب دیده ناشی از سیلاب به ولایت بدخشان سفر نمود

به اساس هدایت الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امورمهاجرین و عودت کننده گان، مولوی شکر الله شاکر رییس عودت وزارت بخاطر غم شریکی با خانواده های متضرر ناشی از سیلاب در و لسوالی های. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱ - ۱۲:۴۸
Background image

رحمانی: کمک ها طور منظم وشفاف به مستحقین برسد

 

نکات فوق را شیخ عبدالرحمن رحمانی رییس هما هنگی مساعدت های وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان در نشست مشترک که بخاطر رسیده گی به متضررین سیلاب در بغلان با نهاد های همکار برگزارشده. . .

بازگشت به خبر