ورکشاپ آموزشی برای روسای وزارت امور مهاجرین دایر شد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱/۳ - ۲۱:۲۸
Anwari
وزارت امور مهاجرین، به همکاری کمیساری سازمان ملل متحد، در امور پناهنده گان(UNHCR)، ورکشاپ آموزشی سه روزه را برای روسای مرکزی وواحد های دومی خویش به تاریخ ۳حمل سالروان، درهوتل انتر کانتی ننتال دایر نمود.
در آغازجلسه افتتاحیه ورکشاپ، محترم محمد ارسلا خروتی، معین وزارت امور مهاجرین، در رابطه به مشکلات مهاجرین و بی جا شده ها، فرصت های موجود، اجراآت وزارت در بخشهای مختلف، اهداف وپلانهای آن اداره توضیحات داد.
سپس محترم تاکشیما مسوول کمیشنری سازمان ملل متحد،در امور پناهنده گان(UNHCR) ،صحبت نمود و در فراهم آوری سهولتهای بنیادی اولیه و ایجاد فرصت های کاری، برای بیجاشده ها و عودت کننده ها وعده همکاری داد.
متعاقباً محترم اشکر، مسوول سازمان بین المللی مهاجرت( IOM)، برای افغانستان صحبت نمود و گفت که درتفاهم با امارت اسلامی، درایجاد سهولتها برای مهاجرین وبی جا شده ها، شرایط مناسب برای عودت باعزت و داوطلبانه مهاجرین و همچنان جلوگیری از مهاجرتهای نامنظم، همکاری می نماید.
همچنان محترم داکتر محمد سعید، عضو سازمان همکاریهای اسلامی، در بیانات خویش گفت که درتفاهم با کشورها و نهاد های بین المللی، تلاش می نمایند که مشکلات موجود مهاجرین وبی جا شده ها رفع گردد.
سخنران دیگر مجلس، محترم داکتر بالاجی، مسوول UN Habitat، برای افغانستان بود، موصوف وعده نمود که در عرصه خدمات شهری و ایجاد سهو لتهای لازم برای مهاجرین عودت کننده، همکاری می نماید.
دراخیرنماینده وزارت امور خارجه دررابطه به مشکلات مهاجرین درکشور های میزبان و جلو گیری از مهاجرتهای نامنظم صحبت نموده و از فراهم نمودن شرایط وسهولتهای لازم، برای نهاد های بین المللی همکاراطمینان داد.
ورکشاپ مذکور، دو روز دیگر ادامه می یابد و دربخشهای مختلف کاری، برای شاملین آن، آموزش داده می شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۴ - ۱۳:۵۳
Background image

تفاهمنامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و موسسه CAHPO امضا شد

تفاهمنامه همکاری میان وزارت امورمهاجرین و موسسه عمل اجتماعی برای التیام فقر(CAHPO ) به تاریخ 14 جوزا امضا شد.
به اساس تفاهمنامه امضا شده ، به مصرف مجموعی 68 هزارو 206 دالر امریکایی برای. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۵:۴۷
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین، با متنفذین ولسوالی اندر غزنی ملاقات کرد

الحاج خلیل الرحمن حقانی سرپرست وزارت امور مهاجرین، بامتنفذین ولسوال اندر غزنی، در دفتر کارش ملاقات نمود.
دراین دیدارمتنفذین یاد شده یک سلسله مشلات شانرا بیان وخواهان همکاری وزیر امور. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۱:۵۱
Background image

وزیر امور مهاجرین، با افغانهای مهاجرمتقاضی حج بیت الله شریف صحبت نمود

الحاج خلیل الرحمن حقانی وزیر امور مهاجرین، با آنعده هموطنان مهاجر که از طریق این وزارت راهی بیت الله شریف هستند، در مقراین اداره دیدار نمود.
در سال روان یکهزار مهاجر افغان مقیم ایران،. . .

بازگشت به خبر