ورکشاپ آموزشی برای روسای وزارت امور مهاجرین دایر شد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱/۳ - ۲۱:۲۸
Anwari
وزارت امور مهاجرین، به همکاری کمیساری سازمان ملل متحد، در امور پناهنده گان(UNHCR)، ورکشاپ آموزشی سه روزه را برای روسای مرکزی وواحد های دومی خویش به تاریخ ۳حمل سالروان، درهوتل انتر کانتی ننتال دایر نمود.
در آغازجلسه افتتاحیه ورکشاپ، محترم محمد ارسلا خروتی، معین وزارت امور مهاجرین، در رابطه به مشکلات مهاجرین و بی جا شده ها، فرصت های موجود، اجراآت وزارت در بخشهای مختلف، اهداف وپلانهای آن اداره توضیحات داد.
سپس محترم تاکشیما مسوول کمیشنری سازمان ملل متحد،در امور پناهنده گان(UNHCR) ،صحبت نمود و در فراهم آوری سهولتهای بنیادی اولیه و ایجاد فرصت های کاری، برای بیجاشده ها و عودت کننده ها وعده همکاری داد.
متعاقباً محترم اشکر، مسوول سازمان بین المللی مهاجرت( IOM)، برای افغانستان صحبت نمود و گفت که درتفاهم با امارت اسلامی، درایجاد سهولتها برای مهاجرین وبی جا شده ها، شرایط مناسب برای عودت باعزت و داوطلبانه مهاجرین و همچنان جلوگیری از مهاجرتهای نامنظم، همکاری می نماید.
همچنان محترم داکتر محمد سعید، عضو سازمان همکاریهای اسلامی، در بیانات خویش گفت که درتفاهم با کشورها و نهاد های بین المللی، تلاش می نمایند که مشکلات موجود مهاجرین وبی جا شده ها رفع گردد.
سخنران دیگر مجلس، محترم داکتر بالاجی، مسوول UN Habitat، برای افغانستان بود، موصوف وعده نمود که در عرصه خدمات شهری و ایجاد سهو لتهای لازم برای مهاجرین عودت کننده، همکاری می نماید.
دراخیرنماینده وزارت امور خارجه دررابطه به مشکلات مهاجرین درکشور های میزبان و جلو گیری از مهاجرتهای نامنظم صحبت نموده و از فراهم نمودن شرایط وسهولتهای لازم، برای نهاد های بین المللی همکاراطمینان داد.
ورکشاپ مذکور، دو روز دیگر ادامه می یابد و دربخشهای مختلف کاری، برای شاملین آن، آموزش داده می شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۱:۴۲
Background image

به ارزش بیش از یک میلیون دالر امریکایی، هشت تفاهمنامه همکاری در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

هشت تفاهم نامه های  همکاری به ارزش یک میلیون و ۷۹ هزار و ۱۱۱ دالر امریکایی میان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان و موسسات پژوهش علمی و توسعه جامعه گلوبل، اجتماعی و انکشافی راه نوین،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۳۴
Background image

هیات وزارت امورمهاجرین بخاطر غم شریکی با خانواده های آسیب دیده ناشی از سیلاب به ولایت بدخشان سفر نمود

به اساس هدایت الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امورمهاجرین و عودت کننده گان، مولوی شکر الله شاکر رییس عودت وزارت بخاطر غم شریکی با خانواده های متضرر ناشی از سیلاب در و لسوالی های. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱ - ۱۲:۴۸
Background image

رحمانی: کمک ها طور منظم وشفاف به مستحقین برسد

 

نکات فوق را شیخ عبدالرحمن رحمانی رییس هما هنگی مساعدت های وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان در نشست مشترک که بخاطر رسیده گی به متضررین سیلاب در بغلان با نهاد های همکار برگزارشده. . .

بازگشت به خبر