نشست هماهنگی، جهت انتقال بیجاشده گان در وزارت امور مهاجرین برگذار شد

anwari_morr
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
-

نشست هماهنگی جهت انتقال بیجاشده گان به محلات اصلی شان، با حضور نمایند های ادارات سازمان بین المللی مهاجرت و هما هنگ‌کننده کمک ‌های بشری سازمان ملل متحد درافغانستان در ریاست بیجاشده گان داخلی برگزارشد.

مولوی سردار شیرزاد رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشده گان داخلی گفت: حدود سه میلیون بیجاشده داریم اولین کار امارت اسلامی این بود که خانواده های که داوطلب میباشند به محلات اصلی شان انتقال دهد.

وی افزود، فعلا زمینه مساعد است که این خانواده ها را به محلات اصلی شان انتقال دهیم، ده ها هزار خانواده آماده برگشت به محلات اصلی شان هستند، تصمیم براین بود که سال گذشته آنان انتقال یابند اما بنابر مشکلات این کار صورت نگرفت.

شیرزاد بیان داشت،این یک مسوولیت بزرگ است و هدف نشست این است تا با همکاری و هماهنگی با یک دیگر درانتقال بیجاشده ها این مشکل را حل نمایم.

وی از کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان نیز خواست تا در تشریک مساعی با شرکای کاری خویش در عرصه انتقال این خانواده ها همکاری لازم نمایند.

محمد خاطر زید، معاون و سرپرست ادارۀ هماهنگ‌کننده کمک ‌های بشری سازمان ملل متحد درافغانستان افزود که آماده همکاری با وزارت امو رمهاجرین در این عرصه هستیم.

جتندرا بوهورا، نماینده سازمان بین المللی مهاجرت نیز در مورد از همکاری آن سازمان اطمینان داد.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳ - ۱۴:۳۲
Background image

نشستی پیرامون انتقال بیجاشده گان به محلات اصلی شان، در وزارت امورمهاجرین برگزارشد

نشستی با اشتراک نماینده های سازمان بین المللی مهاجرت، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امورپناهنده گان و دفتر هماهنگی کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد، در وزارت امو رمهاجرین و عودت. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۲ - ۱۰:۳۹
Background image

معین مسلکی، از ریاست مهاجرین ولایت بلخ، دیدن بعمل آورد

مولوی عبد الرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان در سفرش به ولایت بلخ به تاریخ اول ثور با رییس و کارمندان ریاست امورمهاجرین آن ولایت دیدار نمود.

آقای راشد در این. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۱ - ۲۰:۲۰
Background image

رییس بیجاشده گان داخلی، با نماینده های کمپ ناحیه چهارم دیدار نمود

مولوي سردار شیرزاد رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی وزارت، با نماینده های ساکنین کمپ بیجاشده ها در ناحیه چهارم کابل دیدار نمود.
در این جلسه نماینده های مذکور از وزارت امور مهاجرین. . .

بازگشت به خبر