اعلامیه وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، در پیوند به سرازیر شدن سیلاب و خسارات آن در شش ولایت کشور

sadam_morr

در هفته گذشته متاسفانه با سرازیر شدن سیلاب های  شدید در ولایات کندز، تخار، بدخشان، هرات و غور خسارات جانی و مالی بر هموطنان عزیز ما برجا گذاشت.

 از اثر  سیلاب و طوفان روز گذشته مورخ ۲۱ ثور در ولایت بغلان آسیب ها ی مالی و جانی بر مردم وارد شده و  به اساس گزارش های اولیه در هشت ولسوالی ولایت بغلان( تاله و برفک، برکه، گذرگاه نور، بغلان مرکزی، دوشی دهنه غوری، خوست و فرنگ و پلخمری) تا بحال صدها تن زخمی ده ها تن شهید صد ها منزل تخریب و جمعی کثیر از مردم بیجا و اکثراً در کوه ها در فضای باز بسر میبرند.

وزارت  امور مها جرین و عودت کننده گان در کنار ابراز همدردی با خانواده های شهدا و متضررین، و جهت رسیده گی بهتر و بنیادی به خانواده های متضرر ناشی از حادثه متذکره برای شهدا مغفرت و برای زخمیان آرزوی شفای عاجل از بارگاه الله متعال نموده اعلام میدارد که تمام سعی و تلاش خود را برای رسیدگی به متضررین حوادث یاد شده با امکانات موجود بخاطر رسیدگی عاجل برای آنان به زودترین فرصت در هما هنگی با سایر نهاد ها و موسسات همکار ملی و بین المللی اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

همچنان به ریاست های امور مهاجرین ولایات یاد شده  هدایت داده شده است که در اسرع وقت به نیاز های اساسی خانواده های بیجا شده پی برده و با هماهنگی نهادهای همکار اقدامات عاجل را انجام دهند.

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همچنین از تمامی موسسات خیریه، بازرگانان، و شهروندان خیرخواه میخواهد تا با هماهنگی وزارت امور مهاجرین و ادارات مربوطه، کمک های ضروری و فوری را در اسرع وقت به محلات  وقوع حوادث یاد شده در ولایات مذکور رسانیده در اجرای این امر بزرگ دینی و انسانی سهیم شوند.

 

الحاج خلیل الرحمن حقانی

سرپرست وزارت امورمهاجرین و عودت کننده گان