برنامه آگاهی دهی در مورد امراض  ساری در وزارت مهاجرین  برگزارشد

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۱۱ - ۱۴:۱۲
ـ

برنامه آگاهی دهی در مورد امراض ساری تب خونریزی دهنده (کانگو) و ریبیس ( مرض سگ دیوانه) از طرف وزارت صحت عامه در هماهنگی با ریاست منابع بشری وزارت امور مهاجرین برای شماری از کارمندان در تالار کنفرانس های وزارت برگزارشد.

در آغاز برنامه مفتی مدیرگل احمدی رییس منابع بشری و مولوی سردار شیرزاد رییس رسیده گی به وضعیت بیجاشده گان داخلی وزارت امور مهاجرین صحبت نمود ند و تدویر همچو برنامه ها ی معلو ماتی را مهم و ارزنده خواند.

ایشان  با اشاره به آیات و احادیث پیامبرص در ارتباط به امراض و صحت، بر حفظ الصحه محیطی تاکید نموده و از شاملین برنامه خواست که با علاقمندی به صحبتهای دوکتوران گوش دهند وآنچه را دوکتوران بیان میدارند، در محیط کار و منزل  بادیگرا شریک سازند ، تا از اینطریق ازسایت و شیوع امراض ساری جلوگیری شود.

سپس داکتر بشیر امین مسوول عمومی مرض کانگو، وداکتر جواد امانی مدیر عمومی کنترول امراض ریبیس ( مرض سگ دیوانه) وزارت صحت عامه در مورد ماهیت بیماریهای یاد شده، چگونگی انتقال و راه های پیشگیری از ابتلا به آن به صورت کامل و جامع  برای شرکت کنندگان  معلو مات دادند.

هدف از برگزاری این برنامه آموزشی، بالا بردن آگاهی کارمندان و آموزش شیوه وقایه از این بیماری ها ی مذکور بود.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۱:۳۶
Background image

به ارزش بیش از چهار میلیون دالر امریکایی هشت تفاهم ‌نامه همکاری در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

به ارزش ۴ میلیون ۳ صدو ۵۹ هزار و ۱۶۹ دالر امریکایی هشت تفاهمنامه های همکاری با موسسات انکشاف اجتماعی و اقتصادی، افغان ها برای حمایت از معارف، زنان برای زنان، هاجر و هماهنگی و انکشاف کمک. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۵:۱۲
Background image

نشست مشترک با اعضای کمیته انتقال بیجاشده ها در وزارت امور مهاجرین برگزارشد

 

نشست مشترک با اعضای کمیته انتقال بیجاشده ها به محلات اصلی شان با حضور روسای مرکزی وزارت امور مهاجرین و نمایند های نهاد های همکار در تالار کنفرانس های وزارت برگزارشد.

در این. . .
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱۵ - ۲۰:۱۷
Background image

دو تفاهم‌نامه همکاری به ارزش بیش از دو میلیون دالر آمریکایی در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

 
به ارزش ۲ میلیون ۷ صدو ۳۱ هزار و ۸۵۴ دالر دو تفاهم‌نامه همکاری با موسسه خدمات اجتماعی وتخنیکی وطن در وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان به امضا رسید.
به اساس تفاهم نامه های. . .

بازگشت به خبر